Aplikacja Parler
(fot. SOPA Images / LightRocket / Getty Images)
Po godzinach

Konserwatywne aplikacje. Czym jest Parler?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na skutek cenzury naniesionej na tweety prezydenta Donalda Trumpa aplikacja Parler, w opozycji do Twittera, przyjęła prawicowych wyborców z otwartymi ramionami.

Od wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. Parler stale zyskuje na popularności wśród prawicowych polityków oraz osób o konserwatywnych poglądach.

Platforma promuje się jako przestrzeń, gdzie każdy może udostępniać swoje wpisy bez obawy, że firma zablokuje lub oznaczy ich posty jako niebezpieczne czy wprowadzające w błąd, jak miało to miejsce w przypadku Twittera. Największym echem odbiły się blokady tweetów prezydenta Trumpa, w których wyrażał swoje podejrzenia o sfałszowaniu wyborów.

10 milionów użytkowników

Podczas gdy trzy najbardziej znane firmy, zajmujące się mediami społecznościowymi – a więc YouTube, Facebook i Twitter – nadal podejmują działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się informacji niezgodnych z ich poglądami, Parler z zadowoleniem przyjął wynikający z tego exodus prawicowych użytkowników. Jego popularność eksplodowała, podwajając liczbę członków do 10 milionów w listopadzie. Trzeba przyznać, że wynik jest dość imponujący, chociaż nadal jest on przyćmiony przez około 330 milionów aktywnych użytkowników Twittera miesięcznie.

o autorze

Artykuły

Przyszła reżyser dźwięku. Póki co zafascynowana możliwościami technologii, zwłaszcza w obszarze muzyki, który jest jej szczególnie bliski. Zawsze drąży temat i nie zadowala się banalnymi odpowiedziami.
Karolina Dobrowolska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *