Biurko osoby zorganizowanej
(źródło: pexels.com)

Aplikacje

Po godzinach

Nowe funkcje Messengera, które musisz znać

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zmienione logo i nowe funkcje Messengera przywitały użytkowników tej jesieni. Wpisują się w proces długofalowych przemian aplikacji, która ma umożliwiać większą personalizację i uczynić ją bardziej atrakcyjną. Co się zmieniło?

Jakim zmianom uległ Messenger?

To, co rzuca się na pierwszy rzut oka, to zmiana koloru ikonki aplikacji. Do niedawna miała barwę niebieską, obecnie jest zaś wielobarwna. Ważniejsze zmiany dotyczą jednak nowych funkcji Messengera. Są to m.in.:

  • łatwiejsza zmiana koloru konwersacji, który można wybrać wśród wielu dostępnych barw – przy każdej konwersacji możemy ustawić inną,
  • ustawianie motywów tematycznych, których liczba ma się zwiększać,
  • reagowanie na wiadomości dowolną emotikoną, a nie jedynie serduszkiem, jak to miało miejsce dotychczas,
  • tworzenie pokoi,
  • wspólne oglądanie materiałów wideo,
  • używanie nowych naklejek, także tych stworzonych samodzielnie.

Jak widać, Messenger postawił na maksymalną personifikację konwersacji pod osobiste upodobania użytkowników. Nowe rozwiązania, choć wydają się drobne, spodobają się każdemu, kto lubi mieć wszystko „po swojemu”.

o autorze

Artykuły

Zainteresowania, nie tylko naukowe, skupia na rozwoju gospodarczym. W tej perspektywie patrzy na nowe technologie, które niepostrzeżenie wkradają się do naszego życia, zmieniając je. Często na lepsze, ale czy zawsze? Ceni sobie te, które pomagają żyć z poszanowaniem środowiska. Lubi czytać, zajmować się zwierzętami i planować swój ogród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *