Nie masz czasu na meeta? Nagraj szybki instruktaż!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nieraz pewnie przydarzyło Ci się, że meet w pracy był o porze, która nie do końca Ci odpowiadała lub po prostu nie czułeś się na siłach, żeby odpowiadać na pytania pracodawcy i współpracowników. 

Dzięki wtyczkom przeglądarki Google Chrome możesz znacznie ułatwić sobie pracę i nagrać wideo w momencie, który jest dla Ciebie najlepszy. Jak nagrać szybki instruktaż? Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!

Loom – darmowy rejestrator i przechwytywanie ekranu

Za sprawą wtyczki do Google Chrome – Loom, będziesz mógł nagrywać swój ekran i kamerę za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, zapisane informacje będziesz w stanie udostępnić swoim współpracownikom w jednej chwili, za pomocą linku załączonego w e-mailu czy innej wiadomości.

Dzięki temu, że Loom jest wiodącym w branży narzędziem do nagrywania ekranu, będziesz mógł zapisać nie tylko swój głos, obraz, ale także to, co dzieje się na wyświetlaczu Twojego urządzenia, chociażby prezentację z aktualnymi wytycznymi.  

Nie musisz też martwić się o stabilność działania systemu czy bezpieczeństwo danych. Loom to wtyczka, z której skorzystało już ponad 14 milionów ludzi z ponad 200 000 przedsiębiorstw. Z jej pomocą dzielą się przemyśleniami i przekazują asynchroniczne informacje zwrotne.

Jak można korzystać z Loom?

Na początku rozpocznij, otwierając aplikację desktopową lub mobilną Loom. Program można uruchomić także po kliknięciu rozszerzenia Chrome. Nagraj film wraz ze zrzutem ekranu, a później pozyskaj link i wklej go do wiadomości. 

Warto wiedzieć, że pliki, które są rejestrowane z pomocą wtyczki, mogą być oglądane przez każdego i to bez logowania czy zakładania konta. Wystarczy dysponować aktywnym linkiem i po prostu go otworzyć.

Loom umożliwia też aktywne interakcje. Żeby podtrzymywać tempo konwersji, używaj reakcji emoji, komentarzy ze znacznikiem czasu, a także interaktywnych funkcji. Dzięki tym opcjom można utrzymywać stały kontakt z zespołem i rozwiązywać problemy lub uczyć się nowych rzeczy.

Co można rejestrować z pomocą Loom?

Dzięki aplikacji można rejestrować cały ekran lub wyłącznie aktywne okno przeglądarki. Druga opcja będzie szczególnie atrakcyjna dla osób, które chociażby chcą ukryć pasek zadań w systemie operacyjnym lub prywatne informacje znajdujące się na desktopie urządzenia.

Loom umożliwia nagrywanie głosu. Jest to prostsze ze względu na opcję sterowania głosem – wyciszania czy podgłaśniania. Wtyczka obejmuje też kilka dodatkowych ustawień: źródło obrazu i odliczanie.

Jak dzielić się linkami? Czy Loom jest rzeczywiście darmowy?

Kiedy materiał zostanie nagrany, można przejść do zakładki zapisywania. To tam dodaje się tytuł i dzieli się nim z poziomu samego serwisu Loom lub wysyłając link. Zarejestrowany materiał można też ściągnąć na dysk urządzenia i edytować, jeśli zaistnieje taka potrzeba. 

Wiele osób może się zastanawiać, czy Loom jest rzeczywiście darmowy. Niekiedy programy mają pakiet „free access” tylko na początku ich użytkowania, a później pobierają opłaty. Nie jest tak w tym przypadku. Wtyczka jest całkowicie darmowa.

Warto zdecydować się na Loom?

Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie zajmuje też dużo miejsca, pełni funkcję wtyczki w przeglądarce Google Chrome. Umożliwia rejestrowanie głosu, obrazu lub wybranych części ekranu. Użytkownik jest też w stanie ściągnąć plik i edytować go wedle własnego życzenia, a dopiero później wysłać. Loom jest również całkowicie darmowy. Te wszystkie kwestie sprawiają, że warto zdecydować się na wtyczkę!

Zdj. główne: Chris Montgomery/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*