Nastuh Abootalebi/unsplash.com
Praca zdalna

Z głową w chmurach. Raport Forrestera o pracy zdalnej

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Covid-19 wymusił przyspieszone zmiany w kulturze pracy i jej paradygmacie. Według raportu Forrestera rok 2021 tylko je umocnił, a praca zdalna stanie się jednym z najsilniejszych filarów nowej ery.

Kierunek: chmura. 2021 to najlepszy czas na adaptację do nowego środowiska pracy

W tegorocznym wydaniu raportu “Forrester Predictions” znaleźć można między innymi informację, że ponad jedna trzecia pracowników biurowych będzie na stałe wykonywać swoje obowiązki w trybie zdalnym. Przy tak wielu osobach pracujących zdalnie długoterminowo, firmy będą zmuszone na nowo przemyśleć strategie relacji z pracownikami i doświadczeń, które będą im zapewniane – począwszy od technologii i środowiska, a skończywszy na kwestiach przywództwa, zarządzania zmianą i rozwojem kariery.

Rozproszone, jednoosobowe biura, których następstwem jest utrudniona komunikacja, stawiają przed pracodawcami nowe wyzwania i konieczność sięgnięcia po zaawansowane narzędzia z zakresu bezpieczeństwa i optymalizacji pracy zespołów. Rok 2021 to zatem najwyższy czas na inwestowanie w profesjonalne rozwiązania chmurowe, mobilne oraz na wprowadzanie zabezpieczeń sieci, które wykonane solidnie i z uwagą, mogą naprawdę  umocnić pozycję danego biznesu na rynku.

Zdjęcie główne: Nastuh Abootalebi/unsplash.com

o autorze

Artykuły

Mimo, że przez większość czasu głowę ma w chmurach podczas górskich podróży lub filozoficznych rozważań, nogami stąpa twardo po ziemi i nie przejdzie obojętnie obok żadnych nowych doniesień z Doliny Krzemowej. Miłośniczka nauki i jej kreatywnego wykorzystania w technologii.
Alina Jałowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *