Jak dobrać prędkość internetu domowego do pracy zdalnej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Z powodu pandemii wiele osób przeniosło swoje stanowiska pracy do domu. Jak ta sytuacja wpłynęła na użytkowanie łącza? Uczestniczenie w wideorozmowach, przesyłanie dużych plików oraz całodzienne korzystanie z sieci przełożyło się w przypadku wielu osób na problemy z internetem. Jak wybrać internet stacjonarny, aby radził sobie bez problemu z pracą czy nauką zdalną? Na co zwracać szczególną uwagę? Sprawdź i wybierz najlepszy internet dla swojego domu.

Podstawą jest światłowód

Wybierając internet domowy do pracy czy nauki zdalnej, nie powinno myśleć się o tradycyjnym łączu, na zwykłym kablu. Takie połączenie sieciowe bywa niepewne i awaryjne. Przy dużym obłożeniu internet domowy tego typu może po prostu się wyłączać bądź powodować inne, nieprzyjemne problemy. Pracując czy ucząc się z domu, nie można ryzykować nagłą utratą łącza. Lepiej wybrać światłowód, który słynie z mniejszej awaryjności i płynniejszego działania. Dzięki podłączeniu do światłowodu bez problemu można cieszyć się stałym i szybkim łączem.

Prędkość pobierania danych

Szukając idealnego internetu dla siebie i domowników, należy wziąć pod uwagę to, ile osób jest w mieszkaniu i kto dokładnie będzie z tego łącza korzystać. Jeśli tylko jedna osoba potrzebuje płynnego dostępu do sieci, można pokusić się o mniejsze wartości. W takim przypadku dobrze sprawdzi się połączenie z prędkością do 300 Mb/s czy też do 450 Mb/s. Jeśli jednak w domu przynajmniej kilka osób używa internetu jednocześnie, a do tego podłączonych jest wiele urządzeń dodatkowych, warto wybrać opcje droższe, ale o wiele szybsze. Internet światłowodowy do 1 Gb/s czy też do 1,2 Gb/s zapewnia ekspresowe ładowanie stron, szybkie pobieranie i przesyłanie plików, a do tego umożliwia płynne rozmowy wideo, bez żadnych opóźnień czy cięć.

Prędkość wysyłania danych

Mało kto o tym wie, ale w przypadku pracy zdalnej istotną wartością jest poziom wysyłania danych. Określa on to, z jaką prędkością będą przesyłane pliki do innych osób czy do chmury, oraz wpływa na jakość rozmów przez internet. Im wyższy upload danych, tym lepiej dla użytkowników. Dzięki niemu można zachować płynność działania, bez opóźnień czy niepotrzebnych przerw. Dodatkowo wysoki poziom wysyłania danych przekłada się na bardziej profesjonalne wideorozmowy, na których kamerka może zachować dobrą jakość w trakcie całego trwającego spotkania.

Połączenie Wi-Fi czy po kablu?

Aby w pełni korzystać z prędkości zakupionego pakietu internetu, zawsze podpinaj komputer czy laptop po kablu. Przy korzystaniu z Wi-Fi wartości zawsze będą niższe, a połączenie narażone będzie na niewielkie straty. Jeśli chcesz cieszyć się w pełni z jakości, za którą płacisz, korzystaj z możliwości podpięcia sprzętu do routera. Wi-Fi zostaw na czas po pracy, w którym nie trzeba martwić się o jakość połączenia i opóźniania.

Szukasz internetu z wysokimi prędkościami wysyłania i pobierania danych, aby w pracy zdalnej czuć pełną swobodę działania? Sprawdź stronę https://komorkomat.pl/. Znajdziesz na niej najlepsze oferty dostępne u wielu czołowych firm. Dowiesz się, jaki internet będzie działać u Ciebie w domu, jaką ofertę możesz zakupić i z jakimi kosztami trzeba się liczyć, aby cieszyć się z płynnego, bezproblemowego łącza.

Fot.: LinkedIn Sales Solutions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*