Budynek Microsoftu
(fot. AaronP/Bauer-Griffin / Contributor / GC Images / Getty Images)

Aplikacje

Bezpieczeństwo danych

Technologia w biznesie

Kolejny ogromny zakup Microsoftu. Tym razem padło na Nuance

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za zatrważającą kwotę prawie 20 mld dolarów Microsoftowi udało się przejąć spółkę Nuance Communications. To kolejny krok firmy na drodze do rozwijania wyspecjalizowanych usług i rozwiązań z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji.

Druga najdroższa transakcja w historii – Microsoft przejmuje twórcę legendarnej applowskiej Siri

Nuance Communications Inc. to lider na rynku, jeśli chodzi o branżę sztucznej inteligencji. Zawdzięczamy jej m.in. system Dragon wykorzystujący technologię uczenia maszynowego do tłumaczenia mowy. To Nuance jest również odpowiedzialny za stworzenie legendarnego już systemu Siri.

Mężczyzna używający aplikacji Siri
(fot. Oli Scarff / Staff / Getty Images News / Getty Images)

Microsoft jak zwykle ma ogromne ambicje, a jego celem jest przede wszystkim praca nad najwyższą jakością zabezpieczeń. Technologie Nuance mają posłużyć na potrzeby rozwoju funkcjonalności związanych z cyberbezpieczeństwem oraz budowaniem zaangażowania klientów. Dodatkowo Microsoft liczy także na udoskonalenie usług chmurowych Azure, platformy komunikacyjnej Teams oraz aplikacji biznesowych Dynamics 365. Należy także wspomnieć o ogromnej bazie danych, do której dzięki tej transakcji Microsoft uzyska dostęp. Według danych z ubiegłego roku to właśnie technologiami Nuance posługuje się większość amerykańskich lekarzy.

o autorze

Artykuły

Mimo, że przez większość czasu głowę ma w chmurach podczas górskich podróży lub filozoficznych rozważań, nogami stąpa twardo po ziemi i nie przejdzie obojętnie obok żadnych nowych doniesień z Doliny Krzemowej. Miłośniczka nauki i jej kreatywnego wykorzystania w technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *