Astronauta na Marsie
(fot. Nicolas Lobos, źródło: unsplash.com)

Aplikacje

Po godzinach

Technologia w biznesie

Spacer po Marsie. Nowa aplikacja z wykorzystaniem AR

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki polskiej spółce Immersion od połowy lutego w sklepach Apple App Store i Google Play możemy bezpłatnie pobrać aplikację do eksplorowania… Marsa. Co lepsze, ten niesamowity spacer dostępny jest przy użyciu technologii AR.

Misja na Marsa w domowym zaciszu. O najnowszej aplikacji Immersion VR i NASA.

Mobilna aplikacja “Mission to Mars AR” to nowy produkt polskiej spółki Immersion, wydany przez amerykański kanał Smithsonian Channel, promujący działalność muzealną oraz naukowo-badawczą. Aplikacja powstała nie bez powodu, inspiracją autorów było lądowanie łazika Perseverance na powierzchni Czerwonej Planety. Mission to Mars AR to fascynująca, interaktywna przygoda przedstawiająca wybrane elementy wyprawy Perseverance, od startu, przez lądowanie, aż po eksplorację, a wszystko to w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Co więcej, dzięki aplikacji możemy przyjrzeć się wizji przyszłości, oglądając wizualizacje futurystycznych budynków i pojazdów.

o autorze

Artykuły

Mimo, że przez większość czasu głowę ma w chmurach podczas górskich podróży lub filozoficznych rozważań, nogami stąpa twardo po ziemi i nie przejdzie obojętnie obok żadnych nowych doniesień z Doliny Krzemowej. Miłośniczka nauki i jej kreatywnego wykorzystania w technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *