Co wiemy o okularach ThinkReality A3? Sztuczna inteligencja dla firm

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

ThinkReality A3 to najbardziej zaawansowane i wszechstronne okulary klasy korporacyjnej, które są dostępne na rynku. Jest to część kompleksowej oferty rozwiązań cyfrowych, które zapewniają inteligentną transformację w biznesie i udostępniają inteligentniejszą technologię większej liczbie osób.

W miarę rozpowszechnienia hybrydowych modeli pracy stanowisko z komputerem w domu staje się nową normalnością. Małe i duże firmy na całym świecie szukają nowych technologii w celu lepszej współpracy, zwiększonej wydajności i skrócenia przestojów. ThinkReality A3 pomaga przekształcić pracę na wielu poziomach przedsiębiorstwa – od dostosowanych monitorów wirtualnych i wizualizacji 3D po wciągające szkolenia w rozszerzonej rzeczywistości AR.

Po porażce, jaką był headset ThinkReality A6, Lenovo się nie poddało i wydało kolejną wersję okularów AR, tym razem w dwóch wersjach – dla użytkowników Windowsa oraz Androida.

Ale czym jest rzeczywistość AR?

Technologia dzieli się na dwie rzeczywistości: AR (Augmented Reality) oraz VR (Virtual Reality).

Wirtualna rzeczywistość VR wytwarza wrażenie przebywania w zupełnie innym otoczeniu. Za pomocą wirtualnych wyświetlaczy jesteśmy w stanie rozglądać się w sztucznie wygenerowanej przez komputer rzeczywistości.

Technologia AR (rzeczywistość rozszerzona) pozwala nam na oglądanie otaczającego nas świata wraz z dodatkowymi, trójwymiarowymi elementami wirtualnymi. I właśnie w tej technologii są zaprojektowane okulary ThinkReality A3.

Podłączamy je za pomocą przewodu USB-C do komputerów PC, możliwa jest również współpraca z wybranymi modelami smartfonów Motoroli. W porównaniu do modelu A6 A3 jest lżejszy, mniejszy oraz wygodniejszy.

Okulary napędzane są przez procesor Qualcomm Snapdragon XR1 oraz posiadają stereoskopowe wyświetlacze o rozdzielczości 1080p, dzięki czemu możemy wyświetlić wirtualnie aż 5 ekranów. 

Okulary ThinkReality A3 mają dwa różne typy kamer. Do śledzenia pomieszczenia w trybie rzeczywistym posiadają dwa aparaty typu rybie oko oraz kamerę 8 MP RGB, która umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p.

Jeśli chodzi o cenę oraz dostępność, to premiera produktu miała mieć miejsce w okolicach czerwca 2021 r., niestety została przesunięta. O cenie producent na razie milczy.

Wirtualne wyświetlacze są świetną alternatywą dla wszystkich profesjonalistów, którzy używają w swojej pracy więcej niż jednego pulpitu roboczego. Okulary umożliwiają zanurzenie się w treściach, takich jak architektura lub inne projekty, na dużą skalę oraz poszerzają przestrzeń roboczą, co w szczególności może być przydatne w domu bądź przy małych stanowiskach pracy, a przy tym wszystkim zapewniają stuprocentową prywatność.

Zdjęcie główne: Henri Mathieu-Saint-Laurent/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*