Co wziąć pod uwagę przy budowie sklepu online?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Własny sklep online to potencjalnie bardzo dochodowy pomysł na biznes. Przed podjęciem takiej decyzji warto jednak poznać kilka najważniejszych informacji na ten temat. Co trzeba wziąć pod uwagę, tworząc sklep internetowy? Jak zadbać o zyski w e-commerce?

W pierwszej kolejności – kwestie formalne

Jeszcze przed stworzeniem własnego, samodzielnego sklepu online warto pomyśleć o uregulowaniu kwestii związanych z organizacją sprzedaży od strony prawnej. Handel online można rozpocząć co prawda także bez zakładania działalności, jednak w takim przypadku przychód nie może przekroczyć połowy wynagrodzenia minimalnego brutto. Oznacza to, że będziemy musieli ograniczyć się do kwoty 1 505 zł miesięcznie. Większość osób, które chcą wkroczyć w świat e-commerce, planują jednak osiągać znacznie wyższe wyniki. Niezbędna będzie zatem własna, zarejestrowana działalność gospodarcza. Przed jej założeniem warto dokładnie zapoznać się ze wszelkimi kwestiami związanymi z opłatami, podatkami i zarządzaniem firmowymi finansami. W ten sposób będziemy w stanie uniknąć niespodziewanych problemów, które często pojawiają się w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności.

Domena i hosting

Zabierając się za stworzenie własnego sklepu, należy pomyśleć także o wykupieniu domeny i miejsca na serwerze. To właśnie tutaj będzie znajdować się centrum całej działalności. Rozwiązania wykorzystywane przy prowadzeniu handlu online muszą być stabilne i wydajne, a domena powinna pozwalać na wygodne wprowadzanie ewentualnych zmian. Na takie możliwości można liczyć, wybierając darmową domenę i hosting od WebWave. To świetny sposób, aby zaoszczędzić w początkowych etapach rozwoju sklepu – z taką ofertą można zyskać aż rok dostępu do pełnej funkcjonalności bez wydania ani jednej złotówki. W tym czasie można skupić się na powiększaniu bazy klientów i rozbudowywaniu oferty, by zapewnić sobie stałe zyski w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domeny i hostingu dla sklepu online?

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z e-commerce, z pewnością korzystną opcją będą oferty ze stałym dostępem do supportu. Warto również sprawdzić możliwości oprogramowania oferowanego w ramach danego hostingu – przydatny będzie na przykład kreator stron, który umożliwi opracowanie witryny bez potrzeby pisania kodu. Istotną kwestią są tutaj również funkcje związane z SEO oraz szczelne zabezpieczenia. Efektywne promowanie strony w wyszukiwarce w parze ze skuteczną ochroną danych użytkowników pozwoli nie tylko zbudować popularność marki, lecz także zyskać zaufanie wśród klientów. Takie połączenie przełoży się na znacznie większy potencjał w kwestii zysków generowanych ze sprzedaży. Ponownie warto zwrócić uwagę na rozwiązania od WebWave – w pakietach premium znajdziemy wszystkie niezbędne opcje wraz z darmowym hostingiem i domeną.

Funkcje oprogramowania sklepu – metody płatności, obsługa produktów, kody rabatowe

Zdecydowana większość sklepów online opiera się na gotowych rozwiązaniach, które łączą najważniejsze funkcjonalności dla e-commerce. Na co warto zwrócić uwagę pod tym względem? Przydatne będą elementy takie jak wbudowane wsparcie dla najpopularniejszych metod płatności, rozbudowana obsługa produktów (w tym np. produktów cyfrowych) oraz możliwość oferowania kodów rabatowych. Z takimi funkcjami zainteresowanie klientów ofertą sklepu będzie znacznie łatwiejsze.

Fot. Clément Hélardot/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*