Co zbudować z rozrzuconych klocków? Aplikacja podpowie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zbudować z porozrzucanych klocków LEGO? Aplikacja mobilna Brickit, która podbija właśnie międzynarodowy rynek wnosi zabawę na wyższy poziom.

Jak działa Brickit?

Zeskanuj wszystkie klocki LEGO jakie posiadasz za pomocą aplikacji, która samodzielnie rozpozna elementy rozłożone na powierzchni. Produkty zostaną pogrupowane wedle rozmiarów i kształtów do odpowiednich katalogów, a następnie system sam dostarczy Ci listę pomysłów na kreatywne konstrukcje. Do każdego projektu dołączona jest instrukcja, która pokazuje jak złożyć klocki i stworzyć coś nowego.

To doskonałe narzędzie, aby nadać drugie życie klockom LEGO, które znudziły się dzieciom. Aplikacja potrafi zaproponować wiele konstrukcji do zbudowania. Aby Brickit poprawnie działał należy wykonać 3 zabiegi:

  • Usuń duże klocki, po to, aby nie zasłaniały mniejszych elementów;
  • Rozłóż klocki obok siebie na płaskiej powierzchni;
  • Wszystkie klocki muszą być widoczne w obiektywie aparatu.

Aplikacja, która potrafi jednocześnie rozpoznać nawet 1500 klocków, korzysta z uczenia maszynowego oraz Al. Sztuczna inteligencja tworzy propozycje konstrukcji, jakie możesz stworzyć z elementów, a uczenie maszynowe umożliwia Brickit jeszcze lepsze rozpoznawanie pojedynczych klocków.

Na ten moment aplikacja jest bezpłatna i dostępna na system iOS. Jesienią pojawi się również na oprogramowanie Android.

Aplikację można pobrać tutaj.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*