Doświadczenie AR i „Gwiezdne Wojny”. Nowa aplikacja inspirowana serialem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Google i Lucasfilm połączyli siły, aby przy pomocy technologii rozszerzonej rzeczywistości zapewnić fanom serialu “The Mandalorian” niezapomniane przeżycia.

Zaproś Mando do swojej kuchni

Fani disneyowskiej produkcji, będący jednocześnie posiadaczami najnowszych smartfonów z Androidem 5G, mogą cieszyć się na spotkanie z bohaterami ulubionego serialu w dowolnym miejscu, tym razem nie na innych planetach, a… na Ziemi.

Aplikacja The Mandalorian AR Experience jest dostępna w Google Play. Dzięki niej możemy dołączyć do świata Gwiezdnych Wojen, stając się jednym z łowców nagród podążających tropem samego Mando. Możemy wchodzić w interakcje z postaciami w rzeczywistości rozszerzonej i rejestrować własne sceny, którymi potem możemy dzielić się z przyjaciółmi.

Eksplorowanie świata jest o tyle bardziej ekscytujące, że bazą dla aplikacji jest platforma ARCore, stworzona z myślą o projektowaniu unikatowych doświadczeń w rozszerzonej rzeczywistości. Oprogramowanie, wykorzystujące ARCore Depth API sprawia, że wirtualne obiekty są idealnie wpasowane w otoczenie i nie znikają nawet wtedy, gdy dochodzi do nagłej zmiany w fizycznym otoczeniu.

Zdj. główne: Michael Marais/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*