Nowy, lepszy Office? Dowiedz się więcej o Microsoft 365

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Firma Microsoft 21 kwietnia tego roku ogłosiła, że Office ma stać się platformą Microsoft 365, czyli „subskrypcją na całe życie”. Nowy pakiet jest oparty na Office 365. Zawiera sztuczną inteligencję, wiele przydatnych funkcji, różne szablony oraz środowisko chmurowe. Dodatkowo możesz liczyć na regularne aktualizacje. Sprawdź, jakie funkcje oferuje nowy pakiet Office.

Nowy Microsoft Editor

Przede wszystkim, Microsoft 365 proponuje zupełnie nowy edytor tekstu. Teraz jest on dostępny również w Microsoft Edge z rozszerzeniem przeglądarki Office. Microsoft Editor to zestaw narzędzi, które ułatwiają pisanie – sprawdzą gramatykę, interpunkcję i stylistykę. W razie potrzeby zasugerują również bardziej zwięzłe zdania lub np. prostsze słownictwo.

Czerwony długopis
(źródło: pxhere.com)

Korzystając z propozycji inteligentnego asystenta pisania, tekst powinien stać się bardziej czytelny i przystępny dla odbiorcy. Wspomniana usługa, oparta na sztucznej inteligencji, dostępna jest aktualnie w ponad 20 językach. Możesz jej używać nie tylko w Wordzie, Outlooku i Edge, lecz także w Google Chrome. Pod tym względem Microsoft Editor dość mocno przypomina konkurencyjne Grammarly.

Word i Excel

Subskrybenci platformy Microsoft 365 otrzymają ponad 8000 obrazów i 175 zapętlonych filmów z Getty Images, a także 300 fontów i 2800 nowych ikon do wykorzystania w Wordzie i Excelu. Dostaną też ponad 200 nowych szablonów premium dla Worda, Excela i PowerPointa, w tym m.in. życiorysy, zaproszenia, biuletyny, a nawet… kolorowanki dla dzieci.

Chociaż sam Word nie otrzymuje nowych funkcji, edytor oparty na sztucznej inteligencji jest teraz dostępny w Wordzie i Outlook.com, a także jako rozszerzenie Google Chrome i Microsoft Edge. Każdy może korzystać z podstawowych funkcji wirtualnego asystenta pisania, ale jedynie subskrybenci platformy Microsoft 365 Personal i Family będą mieli dostęp do zaawansowanych poprawek gramatycznych i stylistycznych. 

W Excelu ciekawą nowością jest sekcja „Pieniądze”, która pomoże ci zarządzać, śledzić i analizować wydatki. Można ją zintegrować z kontami bankowymi i kartami kredytowymi. Importuje ona wówczas transakcje i salda kont oraz zapewnia spersonalizowane informacje. Korzystając z tej funkcji, możesz śledzić miesięczne wydatki w poszczególnych kategoriach. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji przypomnienia o płatnościach cyklicznych, opłatach bankowych i limitach debetowych.

Biurko pełne przedmiotów
(źródło: pixabay.com)

Excel otrzymał także nowe typy danych dla ponad 100 tematów obsługiwane przez Wolfram Alpha. Należą do nich jedzenie, filmy, miejsca, chemia, a nawet Pokemony! Jeśli przekonwertujesz zwykły tekst i liczby na typ danych, program wyświetli wizualne i interaktywne karty danych. Na przykład, jeśli przekonwertujesz wyraz „awokado” na typ danych „żywność”, Excel wyświetli informacje o wartości odżywczej tego produktu. A może chcesz kupić psa? W takim razie porównaj różne rasy, korzystając z typu danych o zwierzętach. Wyświetlą ci się wtedy obrazy i najważniejsze fakty, m.in. związane z temperamentem czworonoga.

PowerPoint, Outlook i Microsoft Family Safety

Znany wszystkim PowerPoint został wzbogacony o dwie funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Trener prezentacji oceni, czy mówisz monotonnie, czy też nie i podsunie ci kilka sugestii dotyczących wystąpienia. W pierwszym przypadku wysłucha twojego tonu głosu i podpowie w czasie rzeczywistym, gdzie należy wprowadzić zmiany. W drugim przypadku trener prezentacji udzieli sugestii gramatycznych, na przykład jak lepiej sformułować swoją wypowiedź. 

Outlook proponuje nową funkcję do zarządzania zobowiązaniami prywatnymi i zawodowymi. Program w sieci Web umożliwia połączenie kalendarza osobistego ze służbowym. W ten sposób możesz udostępniać swój harmonogram dnia współpracownikom, zachowując prywatność w zakresie szczegółów spotkań osobistych i biznesowych. Z kolei Play My Emails, dostępny w systemie iOS, będzie wkrótce korzystać z Microsoft Search. W ten sposób będziesz mógł używać języka naturalnego do mówienia i pisania.

W nowym pakiecie Office, Microsoft Family Safety zarządza czasem ekranu na urządzeniach z systemem Windows, Android i Xbox. Oferuje również udostępnianie lokalizacji i wyświetla powiadomienia, gdy członek rodziny przyjeżdża lub opuszcza miejsca, takie jak dom, szkoła czy praca. Proponuje nawet raporty z jazdy, które pomagają budować lepsze nawyki za kierownicą. Głównym celem narzędzia jest jednak ochrona dzieci podczas przeglądania Internetu. 

Trzeba przyznać, że Microsoft zaserwował użytkownikom sporo nowości. My już testujemy, jak sprawdzają się one w praktyce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*