Ok, Google! Najciekawsze funkcje zarządzania głosowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto choć raz musiał odebrać pilny telefon zaraz po wyjściu spod prysznica, wie dobrze, jak przydatne bywa zarządzanie głosowe. W takich sytuacjach zdanie rozpoczęte od „Ok, Google!” wydaje się niemal magicznym zaklęciem.

Nie każdy jednak wie, że w ten sposób można nie tylko odebrać telefon lub zadzwonić do kogoś innego. Właśnie dla tych, którzy nie wiedzą, przygotowaliśmy krótką ściągę z tego, co jeszcze oferuje asystent głosowy Google.

Funkcje Asystenta Google

OK Google, wyślij SMS-a

Dzięki tej opcji bezdotykowo wyślesz SMS-a lub wiadomość mailową. Ty dyktujesz tekst, a Google robi resztę.

OK Google, pokaż mi przepis na…

Ta funkcja przybliży Cię do samego mistrza Makłowicza. Google zaprezentuje Ci nie tylko najlepszy przepis na pierogi lub lasagne, ale też pomoże przeliczyć jednostki i da Ci cenne wskazówki.

OK Google, włącz film treningowy z Chodakowską

I już znikają wszelkie wymówki od aktywności fizycznej! Asystent Google jest w stanie uruchomić np. platformę YouTube, włączyć odpowiedni filmik, a nawet śledzić Twoją aktywność.

OK Google, włącz muzykę

Maestro, muzyka! Zdecyduj tylko, na jaką płytę masz ochotę, a za chwilę poleci prosto z Twoich głośników.

OK Google, ustaw budzik na 10

Czyli Asystent Google jako Twój osobisty sekretarz, który obudzi Cię o wybranej porze, przypomni o ważnym spotkaniu albo powie Ci, kiedy należy wyjąć ciasto z piekarnika.

OK Google, wyznacz trasę

Wyjątkowo przydatna dla kierowców funkcja, która od razu uruchamia Mapy Google i najszybszą trasę w dane miejsce. Co ciekawe, jeśli zdefiniujesz na stałe adres np. swojego mieszkania, kolejnym razem wystarczy, że poprosisz Asystenta o wyznaczenie trasy do domu. Z pomocą wyszukiwania głosowego możesz także spytać o pobliską stację benzynową czy np. sklep spożywczy.

Aplikacja Google Maps w telefonie
(fot. NurPhoto / Contributor / NurPhoto / Getty Images)

Oczywiście, jeśli chodzi o używanie funkcji Google ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, a z pomocą Asystenta sprawdzisz także pogodę, znajdziesz dowolną informację w wyszukiwarce lub przetłumaczysz tekst z obcego języka. A jeśli do tej pory nie miałeś okazji przetestować głosowych komend, uruchom Asystenta Google w swoim telefonie, powiedz lumos maxima i… sprawdź, co się wydarzy!

Zaciekawiły Cię możliwości Asystenta Google? Przeczytaj również o tym, jak pomoże Ci znaleźć ulubioną piosenkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*