Dlaczego nie warto oszczędzać na sprzęcie do pracy zdalnej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca zdalna to już nic nowego, cały świat nauczył się żyć w nietypowych warunkach i nikogo nie dziwi całoroczny home office. Wiele firm, ale również freelancerów decyduje się na zakup sprzętu do pracy z domu w pełnym wymiarze. W końcu ile można wytężać wzrok na małej matrycy laptopa? Potrzebny sprzęt może być drogi, ale nie warto na nim oszczędzać. Dlaczego? – o tym ten artykuł.    

Jakość sprzętu = jakość pracy

Dzięki dobremu sprzętowi, możesz pracować komfortowo, później odczuwasz zmęczenie, masz więcej możliwości, dzięki czemu usługa, jaką dostarczasz jest wyższej jakości. Jeśli chcesz więc inwestować w zadowolenie swoich klientów i dobrą renomę firmy, nie próbuj zaoszczędzić na niezbędnym sprzęcie. Dobry monitor, myszka, która pozwala na operowanie nią przez 8 godzin bez urazu nadgarstka oraz krzesło, które dba i Twój kręgosłup to absolutne minimum, nie wspominając o komputerze, który musi być na tyle mocny, żeby obsługiwać skomplikowane programy potrzebne do pracy. 

Jak wybrać komputer do pracy w domu?

Twój domowy “pecet”, z którego korzystasz na co dzień do grania w gry, oglądania filmów czy buszowania po Internecie może być niewystarczający do pracy. Nawet jeśli ma dobre parametry, masz ważniejsze rzeczy do przechowywania na dysku, niż służbowe programy do pracy na home office. Poza tym, to nieprofesjonalne, by programy, z których korzysta firma, znajdowały się na prywatnych urządzeniach pracowników. Komputer dla grafika musi mieć mocny procesor, bardzo dobrą kartę graficzną i dużą pamięć. Dlaczego akurat te cechy? Procesor musi zapewnić sprawną pracę komputera i być w stanie obsłużyć programy do obróbki i tworzenia grafik. Karta graficzna zapewni wysoką jakość obrazu i da możliwość tworzenia grafik o wysokiej jakości. Z kolei pamięć potrzebna jest po to, aby przechowywać projekty na dysku, żeby mieć do nich bardzo łatwy i szybki dostęp. Jeśli komputer to dla Ciebie wydatek wykraczający poza budżet, możesz zainwestować w laptop dla grafika, ale tylko pod warunkiem, że masz już w domu dobry monitor, ponieważ ekran laptopa nie jest w stanie zapewnić Ci odpowiedniej jakości obrazu do pracy nad projektami. 

Komputer dla freelancerów

Jeśli oprócz pracy na etacie masz swoją firmę “na boku” i pracujesz jako freelancer, na przykład jako fotograf lub kamerzysta ślubny, potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu. Umiejętności to nie wszystko i nawet najlepsze zdjęcie potrzebuje lekkiej obróbki, a film trzeba zmontować. Komputer do montażu filmów również musi posiadać te cechy, co ten dla grafika i wynika to właściwie z tych samych powodów. Potrzebny jest także duży monitor o wysokiej rozdzielczości. PC musi obsługiwać skomplikowane programy do obróbki zdjęć i wideo oraz pomieścić je na dysku razem z, nieraz bardzo ciężkimi, plikami z filmami. W tytm wypadku tak, jak w poprzednich, jakość zakupionego sprzętu bezpośrednio wpływa na jakość usługi, jaką możesz zaoferować swoim klientom. Jeśli nie chcesz ich stracić lub zyskać złej renomy, nie oszczędzaj ani na sprzęcie do pracy, ani na swoim czasie, szukając dróg na skróty. 

W praktycznie każdej branży, która może operować w trybie zdalnym, potrzebny jest profesjonalny i dobrej jakości sprzęt. Komputer lub laptop oraz akcesoria do nich, takie jak monitor, słuchawki, myszka i fotel to przedmioty niezbędne do dobrego wykonywania swojej pracy. Pamiętaj, że to poziom, na którym utrzymujesz swoje usługi wpływa na ilość i zadowolenie klientów i żadna ilość reklam i promocji nie zastąpi profesjonalizmu.

Zdjęcie główne: fauxels/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*