Jakie kartony przydadzą się w firmie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Opakowania kartonowe są niezwykle przydatne w firmach z branży transportowej czy też w działalnościach e-commerce. Jednak karton kartonowi nierówny, a na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów kartonowych opakowań. Jakie więc wybrać? Dowiedz się, jakie kartony mogą okazać się przydatne w Twojej  w firmie.

Podstawowe rodzaje kartonów – które wybrać?

Na rynku znajdziesz naprawdę sporo rodzajów kartonowych opakowań. Każde z nich nieco różni się od siebie kształtem i zastosowaniem, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz coś, co będzie odpowiednie dla Twojej firmy. Dowiedz się, spośród jakich podstawowych rodzajów możesz wybierać.

Kartony klapowe – uniwersalne klasyki

Jeśli zależy Ci na kartonach, które będą uniwersalne, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą kartony klapowe. Jest to swego rodzaju klasyk, jeśli chodzi o kartonowe opakowania. Można je określić mianem najzwyklejszego zamykanego pudełka tekturowego, które może mieć różną wielkość. W przypadku tych kartonów bez problemu możesz zastosować także dodatkowe zabezpieczenia, na przykład w postaci foli stretchowej czy też taśmy pakowej. Ponadto, są one na tyle różnorodne, że sprawdzą się zarówno jako kartony do paczkomatów, jak i jako kartony do przeprowadzki.

Coś bardziej eleganckiego, czyli kartony fasonowe

Jeśli zależy Ci na nieco bardziej eleganckim opakowaniu kartonowym, to koniecznie postaw na kartony fasonowe. Sprawdzą się one świetnie zwłaszcza w przypadku działalności e-commerce, ponieważ pozwalają na bardzo estetyczne zapakowanie produktu do wysyłki do klienta oraz umożliwiają wykonanie nadruku na powierzchni kartonu, dzięki czemu są dodatkową reklamą. Charakteryzują się one różnorodnością, jeśli chodzi o kształty i rozmiary oraz posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci zamknięcia z boku.

Nie tylko transport, czyli kartony archiwizacyjne

Mimo że kartony kojarzą się głównie z przesyłkami i transportem, to mogą mieć one także inną rolę. Przykładem są chociażby kartony archiwizacyjne, które jak sama nazwa wskazuje, służą do archiwizacji, a konkretniej do archiwizowania dokumentów w biurach, archiwach, czy innych podobnych placówkach. Ich wielkość zależy najczęściej od formatu przechowywanych dokumentów, dlatego też na rynku znajdziesz kartony, które swoim rozmiarem odpowiadają formatom A4 oraz A5.

Kartony kaszerowane – opakowania do zadać specjalnych

Jeśli szukasz kartonu, który będzie ponadprzeciętnie wytrzymały i odporny na uszkodzenia, to idealną propozycją dla Ciebie będą kartony kaszerowane. Ich główną cechą jest właśnie bardzo duża trwałość, ponieważ tektura, z której są wykonane, jest wyjątkowo twarda. Dzięki swoim właściwościom kartony te wykorzystywane są głównie w celu przenoszenia ciężkich przedmiotów, często więc spotyka się je jako opakowanie sprzętów AGD czy też jako element przydatny podczas przenoszenia mebli. Ponadto, bez problemu można nanieść na nie nadruk, dzięki czemu są one dodatkową reklamą, a wszystkie przydatne oznaczenia są od razu widoczne. 

Fot.: Christopher Bill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*