Słuchawki z redukcją hałasu – ranking

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz w pełni korzystać ze słuchawek, bez ryzyka, że odgłosy otoczenia odbiorą Ci przyjemność ze słuchania muzyki? Najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki z redukcją hałasu. Zobacz, jakie najlepiej wybrać.

Jak działa aktywna redukcja hałasu?

Z angielskiego „active noise-cancelling”. To system, który pozwala znacząco ograniczyć szumy i dźwięki z otoczenia, które słyszymy, mając na sobie słuchawki. Technologia ta opiera się na kilku elementach. Mikrofony, które umieszczone są na powierzchni słuchawek, zbierają odgłosy z zewnątrz. Specjalny procesor przetwarza sygnał z tych mikrofonów tak, żeby określić parametry fal dźwiękowych. Na koniec system redukcji hałasu generuje fale o identycznej częstotliwości, przesunięte o 180 stopni. Dzięki temu przeciwstawne fale niwelują się nawzajem, przez co dźwięk z otoczenia jest redukowany.

Kiedy najlepiej sprawdzą się takie słuchawki?

Słuchawki redukujące hałas dobiegający z zewnątrz mogą okazać się szczególnie przydatne w przestrzeni publicznej, na przykład w środkach komunikacji, czyli w pociągu, autobusie czy samolocie, a także w biurach open space.

Najlepsze słuchawki z redukcją hałasu

1. Sony WH-XB900

To modele przeznaczone dla miłośników niskich, głębokich brzmień. W obudowie tych modeli znajduje się specjalny kanał basowy, a pomiędzy przetwornikami akustycznymi i bębenkiem ucha zwiększona jest szczelność. Dzięki temu słuchawki mają dosyć mocno dominujący bas. Jednocześnie słuchawki zapewniają czyste i wyraźne wokale. Technologia redukcji hałasu w tych słuchawkach pozwala skutecznie odciąć się od dźwięków z otoczenia, bez ryzyka zmniejszenia jakości dźwięku.

Pełne ładowanie akumulatora trwa 7 godzin, co umożliwia aż do 35 godzin słuchania muzyki. Sony WH-XB900 pozwalają prowadzić rozmowy telefoniczne, łączyć się z asystentem głosowym Google, a także z aplikacją Sony Headphones Connect. Jedną z funkcji tej aplikacji jest możliwość automatycznego dopasowania poziomu dźwięków otoczenia do aktywności użytkownika.

2. Sony WH-H910N

Te słuchawki wyróżniają się przede wszystkim ciekawymi kolorami i nowoczesnym designem. Na rynku dostępne są cztery różne warianty kolorystyczne:

– niebieskie z szarymi nausznikami,

– zielone z różowymi nausznikami,

– czarne z ciemnoszarymi nausznikami we wzory,

– czerwone z czarnymi nausznikami.

W tych słuchawkach system redukcji hałasu oparty jest na dwóch mikrofonach, które umieszczone są na powierzchni słuchawki. Wychwytują one jeszcze więcej odgłosów otoczenia. Specjalny procesor niweluje natomiast niepożądane dźwięki. 

W tych słuchawkach można słuchać muzyki nawet przez 35 godzin, po jednym ładowaniu akumulatora.

3. Sony WH-1000XM3

To najbardziej zaawansowane słuchawki bezprzewodowe, które znajdziemy w ofercie Sony Center. To najlepszy na rynku model oferujący system redukcji hałasów zewnętrznych oraz kontrolę dźwięków otoczenia.

Nauszniki tych słuchawek świetnie przylegają, a każda z nich posiada po dwa mikrofony na powierzchni. Ten model jest wyposażony w procesor, który w bardzo efektywny sposób zwiększa osłabianie dźwięków z otoczenia, jednocześnie nie zmniejszając jakości muzyki. Ważna jest tutaj optymalizacja ciśnienia atmosferycznego, dzięki której słuchawki sprawdzą się także na dużych wysokościach, a więc podczas lotów samolotem.

Sony WH-1000XM3 analizują takie czynniki jak włosy, rozmiar głowy czy okulary. Dzięki dużym przetwornikom radzą sobie zarówno z wysokimi, jak i z niskimi częstotliwościami.

Pełne ładowanie akumulatora w tym modelu trwa 3 godziny, co pozwala na 38 godzin słuchania muzyki.

Przeczytaj też: https://becomedia.pl/technologia-w-biznesie/dla-kogo-powstal-apple-watch/

Zdjęcie główne: Armin Rimoldi/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*