Kamera, głośnik i mikrofon w jednym urządzeniu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyrażenie „huddle room” (ang. małe, prywatne sale konferencyjne) ma niewątpliwie amerykańskie pochodzenie, ale obecnie każde większe biuro na świecie ma swoje dedykowane miejsce spotkań, które jest przeznaczone do burzy mózgów. Aby pomieszczenia te były naprawdę użyteczne, potrzebują nowoczesnych technologii.

Polycom Studio USB zapewnia tę funkcjonalność w łatwym do wdrożenia pakiecie, który znacznie wykracza poza to, co może zapewnić zwykła kamera i mikrofon.

Poly to wiodąca firma tworząca najwyższej jakości produkty audio i wideo, dziś na celownik weźmiemy stworzony przez nich audio video bar – Poly Studio USB. Jeśli szukasz urządzenia do obsługiwania konferencji w małych i średnich pomieszczeniach, to Poly Studio USB jest świetnym wyborem. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Zawiera wszystko, czego potrzebujesz

Kamera, głośniki stereo i mikrofony – wszystko jest wbudowane w jeden elegancki interfejs, który łączy Twój komputer PC lub Mac na potrzeby wideokonferencji.

Uśmiechnięta kobieta siedzi przed laptopem
(fot. AleksandarGeorgiev / E+ / Getty Images)

Jakość audio

Absolutnie najlepsza jakość dźwięku i czystość głosu w swojej klasie. Opatentowana technologia NoiseBlockAI i Acoustic Fence zapobiegają rozpraszającym dźwiękom i rozmowom na boku. Czyli jeśli w trakcie wypowiedzi jednego z uczestników konferencji ktoś np. zacznie kaszleć albo rozmawiać szeptem z innym uczestnikiem, wtedy ich mikrofony zostaną automatycznie wyłączone. 

Do tego wszelkie dźwięki, które nie są dźwiękami mowy, tak jak np. szelest kartek, odgłosy pisania na klawiaturze czy dźwięki z zewnątrz (system tworzy specjalny „płot” wokół uczestników konferencji, dzięki temu słyszalne są tylko dźwięki ze strefy konferencji) – to wszystko zostaje zablokowane, abyś mógł skupić się na tym, co mówią rozmówcy. Mikrofony stereofoniczne o wysokiej wierności, które odbierają dźwięk w promieniu 3,66 m wraz z dźwiękiem przestrzennym, wiernie przekazują dźwięk i atmosferę pomieszczenia do odbiorców.

Doświadczenie wideo

Wideokonferencje dają wrażenie prywatności spotkania; system zawdzięcza to  zaawansowanemu kadrowaniu i śledzeniu kamery, dzięki czemu zawsze jesteś w zasięgu wzroku bez użycia pilota. Kamera automatycznie fokusuje się na właśnie wypowiadającej się osobie. Urządzenie ma optykę klasy premium o rozdzielczości 4K. Do tego bardzo szerokie pole widzenia 120 stopni, co sprawia, że wszyscy uczestnicy konferencji są widoczni w kadrze. 

Kompatybilność z prawie każdą aplikacją wideo na komputery lub Mac

Poly Studio współpracuje z większością platform do wideokonferencji – w tym Microsoft Teams, Skype for Business, Zoom, GoToMeeting, Cisco Webex i inne – dzięki czemu jest łatwy do wdrożenia i używania z prawie każdym komunikatorem audio video. Co więcej, Poly Studio można zarządzać centralnie. Zamiast chodzić z pokoju do pokoju, aby zaktualizować oprogramowanie lub zmienić ustawienia, możesz wdrożyć Poly Studio w całym przedsiębiorstwie, zdalnie zarządzając wieloma pokojami z jednego miejsca.

Dłonie i laptop
(fot. d3sign / Moment / Getty Images)

Banalna konfiguracja

Po zakupie urządzenia, w pudełku znajdziemy pilot z 2 bateriami AAA, zasilacz, 5 metrowy kabel USB 2.0, zestaw do montażu na ścianie oraz instrukcję obsługi. Jako przyszły użytkownik będziesz musiał dostarczyć jedynie monitor i komputer, ale poza tym Poly Studio zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić świetną wideokonferencję.

Po skonfigurowaniu wszystkiego będziesz musiał pobrać bezpłatne oprogramowanie ze strony producenta. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać dostęp do konfiguratorów, z których korzystasz najczęściej za pomocą jednego przycisku.

Poly Studio to fantastyczne rozwiązanie do wideokonferencji dla każdej firmy, której zależy na profesjonalnej jakości bez przepłacania (koszt urządzenia to ok. 1000 USD). Zestaw działa niesamowicie dobrze zarówno z perspektywy wideo, jak i audio, i można go szybko przenieść z jednego miejsca w inne. Konfiguracja zajmuje tylko kilka minut, a korzystanie z urządzenia jest banalne, gdyż praktycznie robi za nas wszystko.

Sprawdź też polecane przez nas narzędzia do spotkań zdalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*