Outsourcing IT – co to jest?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany - Usługa outsourcingu informatycznego to wsparcie firmy w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa i ciągłości działania systemów informatycznych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Usługa outsourcingu informatycznego to wsparcie firmy w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa i ciągłości działania systemów informatycznych. To mocny zasób w specjalistów, na który możesz liczyć w codziennej pracy firmy oraz w razie niespodziewanych awarii. Ponieważ większość działań odbywa się w oparciu o komputery i internet, niezwykle istotna jest możliwość skorzystania z usług specjalistów w dziedzinie informatyki.

Czym zajmuje się outsourcing informatyczny?

Zakres usług firm, świadczących outsourcing IT jest różnorodny. Wszystko zależy od specjalizacji firmy i pracowników. Przykładowo NetSupport – firma outsourcingowa z Warszawy specjalizuje się w:

  • zapewnianiu bezpieczeństwa danych i wdrażaniem RODO w środowisku IT,
  • bieżącym wsparciem w zakresie systemów informatycznych,
  • organizacją pracy w chmurze,
  • szybką i doraźną pomocą w przypadku awarii.

Jest to szeroki zakres świadczonych usług, które pozwalają firmie na spokój w zakresie bezpieczeństwa danych, a także daje zabezpieczenie w przypadku potrzeby wsparcia IT. Współpraca z outsourcingiem informatycznym daje solidne zaplecze ekspertów, których działania mają poprawić skuteczność i bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Jak wybrać odpowiednią firmę do współpracy?

Na rynku prężnie działa sporo firm, które świadczą outsourcing informatyczny. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić trochę czasu na dokładny przegląd potencjalnych kandydatów do współpracy. Dużo istotnych informacji jest zamieszczona na stronach internetowych poszczególnych firm. Najważniejsze jest dowiedzenie się, czy dany outsourcing IT obsługuje technologie, jakie są używane w Twojej firmie. Dobrze jest także sugerować się opiniami innych osób w kontekście współpracy. Zwykle po wyrażeniu zainteresowania ofertą, dochodzi do kontaktu z przedstawicielem outsourcingu informatycznego. Wtedy można dowiedzieć się wszystkich szczegółów i ustalić zasady współpracy.

Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na wsparcie outsourcingu informatycznego?

Korzystanie z outsourcingu IT jest opłacalnym rozwiązaniem. Koszt utrzymania działu informatycznego wewnątrz firmy jest nieporównywalny z ceną świadczenia usług outsourcingu. Ogromną zaletą jest to, że warunki współpracy są określone umową. Zyskujemy w ten sposób gwarancję rzetelnego wykonywania obowiązków. Współpracując z outsourcingiem informatycznym, zyskujemy bezpieczeństwo danych, szybką doraźną pomoc w przypadku awarii, a także niejednokrotnie działanie prewencyjne, mające na celu zapobieganie ewentualnym usterkom.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*