Kopia zapasowa? To podstawa!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zapobiec utracie danych na smartfonie? Czy kopia zapasowa to złoty środek?

Kopia zapasowa to podstawowa metoda zabezpieczenia plików przed ich utratą, czy zniszczeniem. Stosowanie kopii zapasowej ma za zadanie zabezpieczać nasze dane 24 godziny na dobę. Tutaj przydatna może być aplikacja do tworzenia kopii zapasowej na telefonie, dla przykładu Helium, którą można pobrać ze sklepu Play.

Stosowanie kopii zapasowej okazuje się bardzo przydatne także jeśli chodzi o ataki hakerskie wymierzone w kierunku przedsiębiorstwa. Podczas takiego ataku następuje zaszyfrowanie plików i danych organizacji, a ich odszyfrowanie i odzyskanie możliwe jest dopiero po zapłaceniu okupu, coraz częściej za pomocą kryptowaluty. W tym przypadku dobrze sporządzona kopia zapasowa może zapobiec całej sytuacji i możliwe będzie przywrócenie danych bez płacenia okupu.

źródło: pexels.com

Istotne jest przechowywanie kopii zapasowych nie tylko na odrębnym serwerze, ale również w odrębnej lokalizacji. Obecna technologia umożliwia na outsourcing kopii i przechowywanie ich w chmurze.

A RODO?

Kopie zapasowe są również bardzo ważne z perspektywy przepisów RODO. Nakazują one wdrożyć odpowiednią politykę i środki techniczne. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych, odpowiednie do istniejących typów ryzyka.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*