Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bezprzewodowe słuchawki „wstrząsnęły” światem urządzeń elektronicznych w 2016 roku, kiedy to firma Apple wprowadziła na rynek pierwszy model Airpodów.

Kompaktowe i eleganckie białe słuchawki podbiły serca milionów użytkowników, a wachlarz dodatkowych funkcji sprawił, że pozostawiły swoje przewodowe odpowiedniki daleko w tyle. Pozostałe czołowe koncerny produkujące smartfony i inny sprzęt elektroniczny dołączyły do tego wyścigu i zaczęły produkować swoje modele słuchawek bezprzewodowych, poszerzały ich funkcjonalność, oferowały klientom inne kształty, kolory i wiele więcej.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe występują w kilku typach. Każdy ma swoje cechy i nadaje się do określonych zadań:

 • słuchawki TWS – skrót TWS oznacza „w pełni bezprzewodowe”. Obie słuchawki są douszne i całkowicie od siebie oddzielone;
 • słuchawki z krótkim przewodem – ten model wyposażony jest w kabel, który opiera się na karku;
 • pełnowymiarowe słuchawki zakładane na głowę;
 • słuchawki z przewodzeniem kostnym – w takich modelach dźwięk jest przenoszony nie przez błonę bębenkową, ale przez kości czaszki.

Kryteria wyboru słuchawek

Oprócz rodzaju konstrukcji istnieje wiele innych kryteriów wyboru słuchawek bezprzewodowych:

 • czas działania na jednym ładowaniu – im dłuższy, tym lepiej;
 • jakość dźwięku – wiele tańszych modeli charakteryzuje się nadmiarem basów i brakiem wysokich tonów;
 • sposób sterowania – dotykowo lub przyciskami;
 • komfort użytkowania – słuchawki nie powinny zbyt mocno naciskać na uszy i głowę, nie powinny też wypadać;
 • dobra redukcja hałasu;
 • producent – najlepiej wybierać słuchawki od zaufanych firm.

Dodatkowym plusem będzie możliwość podłączenia przewodowego.

Bezprzewodowe słuchawki do pracy zdalnej – 5 naszych typów

 1. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Microsoft Xbox

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy średniej klasy z dźwiękiem wysokiej jakości, przeznaczony głównie do gier, dzięki czemu słuchawki wygodnie leżą na głowie i całkowicie odcinają dźwięki z zewnątrz. Na jednym ładowaniu mogą pracować do 15 godzin. Zakres częstotliwości to 20–20000 Hz.

 1. JBL Tune 510BT

Najlepsze długogrające słuchawki nauszne z doskonałą jakością dźwięku i ze składanym korpusem, który ułatwia ich transport. Oprócz tego mają ładny, nowoczesny design i dostępne są w czterech kolorach – czarnym, białym, niebieskim, różowym. Mogą pracować nawet 40 godzin, a Bluetooth 5.0 o zasięgu 10 metrów gwarantuje niezawodne połączenie.

 1. Sony WH-1000XM3

Model od Sony może pochwalić się doskonałym dźwiękiem, wygodnym sterowaniem dotykowym i lekką obudową, która nie będzie powodować problemów nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Słuchawki mają ulepszoną izolacja dźwięku (ANC), a także wydajną baterię, która działa do 30 godzin.

 1. Marshall Major II

Jeden z najbardziej znanych amerykańskich producentów systemów akustycznych i wzmacniaczy audio. Marshall oznacza jakość i design. Słuchawki wyglądają elegancko, są wygodne i gwarantują wyjątkową czystość dźwięku. Działają do 30 godzin bez konieczności ładowania. Z urządzenia można korzystać zarówno przez Bluetooth, jak i za pomocą kabla dwukierunkowego.

 1. Bose Noise Cancelling Headphones 700

Inteligentne słuchawki ze sterowaniem dotykowym, które zapewniają ostry i czysty dźwięk. Wykonane z matowego plastiku i metalu, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Słuchawki działają przez 20 godzin przy pełnym naładowaniu baterii, ale istnieje możliwość używania ich przewodowo.

Zdj. główne: Tomasz Gawłowski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*