Sprawdź wodoszczelność swojego smartfona bez użycia wody

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele smartfonów, których wodoszczelność potwierdzona jest wieloma certyfikatami. Często, aby to sprawdzić należy zanurzyć telefon w wodzie. Teraz wystarczy zainstalować aplikację, która zbada wodoszczelność komórki – i to bez użycia wody.

Bez zbędnego lania wody

Aplikacja, dzięki której sprawdzisz wodoszczelność smartfona nazywa się Water Resistance Tester i pobierzesz ją na system Android. Aplikacja korzysta z barometru w telefonie, za sprawą którego ocenisz stan uszczelek odpowiedzialnych za wodoszczelność sprzętu. I co ciekawe, nie potrzeba ani kropli wody, aby wykonać pomiar. Odpowiedzialny za to jest sensor barometryczny, który określa ciśnienie wewnątrz telefonu, a aplikacja mierzy zmiany ciśnienia.

Jak działa Water Resistance Tester?

Połóż telefon na płaskiej i twardej powierzchni, a następnie kciukiem naciśnij ekran. Po kilku sekundach otrzymasz wynik pomiaru ciśnienia, dzięki któremu będziesz mógł stwierdzić, czy Twój telefon wciąż jest wodoszczelny. Test dotyczy smartfonów z standardem IP lub barometrem.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*