Wizerunek firmy – jak o niego dbać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowanie i kształtowanie wizerunku firmy to ciągły proces. Warto świadomie kształtować silną tożsamość marki – dowiedz się, na jakie elementy tego procesu szczególnie warto zwrócić uwagę.

Jakie elementy składają się na wizerunek firmy?

Budowanie wizerunku firmy jest istotne ze względu na dużą konkurencyjność na rynku. Warto jednak zdać sobie sprawę, że znaczną rolę odgrywa nie tylko postrzeganie firmy przez klientów czy kontrahentów, ale również sposób organizacji, zarządzania czy przemyślana identyfikacja wizualna. Ważne, aby produkt spełniał wymagania rynkowe, a do tego wyróżniał się spośród innych atrakcyjnością. Wzornictwo przemysłowe umożliwia profesjonalne zaplanowanie designu produktu z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań konsumentów z grupy docelowej oraz czynników wpływających na sposób postrzegania danego przedmiotu w określonej przestrzeni. Skuteczny projekt charakteryzuje się funkcjonalnością, ale przy tym wywołuje pozytywne emocje i skojarzenia, dzięki czemu zostaje zapamiętany przez klienta.

Czym jest skuteczna identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa?

Identyfikacja wizualna to najważniejsze narzędzie służące do tworzenia tożsamości i oprawy firmy. Zwykle składają się na nią elementy wizualne, takie jak logo, szata graficzna strony internetowej, hasło przewodnie, charakterystyczny design i opakowania produktów, a także formy pozawizualne, obejmujące np. kulturę organizacyjną, sposób wystroju siedziby firmy, dress code pracowników, muzyka czy charakterystyczny zapach, np. rozpylany w sklepach i salonach urody. Warto zadbać o to, żeby środowisko pracy i siedziba firmy również były spójne z tożsamością i założeniami marki. Jeśli szukasz profesjonalnego studia, które stworzy dla Twojej marki kompleksowy, spersonalizowany system informacji wizualnej, typografii i grafik ściennych, które będą zintegrowane z elementami już istniejącymi w budynku (np. wysokimi ścianami czy przeszkleniami w open space), sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://studiobardzo.com/.

Jak zwiększyć rozpoznawalność marki? 

Warto zadbać o widoczność marki w przestrzeni miejskiej i zdecydować się na ciekawą formę reklamy outdoorowej. Duże znaczenie dla rozwoju firmy może być także skuteczna prezentacja na eventach branżowych. Profesjonalny wizerunek marki budzi zaufanie odbiorców i szybko zapada w pamięć. Na targach warto wykorzystać eleganckie ekspozytory naladowe, służące zarówno do ekspozycji, jak i sprzedaży produktów impulsowych.

Fot.: Krakenimages/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*