Darmowe aplikacje dla biznesu. Znasz je?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy w prowadzeniu biznesu komputer jest naprawdę niezastąpiony? Owszem, praca przy nim jest wygodna i jesteśmy do niej od lat przyzwyczajeni, jednak da się ją z powodzeniem uzupełnić przy pomocy smartfona. 

Wystarczy jedynie wiedzieć, z jakich mobilnych aplikacji warto korzystać, by zaoszczędzić nerwy i cenny czas.

Darmowe aplikacje dla firm, czyli o prowadzeniu biznesu z ekranu smartfona

Właściciele firm, szczególnie tych niewielkich, są niemal zawsze w ruchu. Spotkania biznesowe, konferencje, bieganie między biurem, załatwianiem urzędowych spraw, a pracą w domu. Żyjąc tak, trudno o znalezienie czasu na kontrolowanie wszystkiego i dotrzymywanie wszelkich terminów. 

Dlatego właśnie aplikacje mobilne dla przedsiębiorców są fantastycznym narzędziem i ulgą w wypełnionym po brzegi grafiku. Pomagają utrzymać porządek i zdecydowanie zwiększają wydajność w pracy. W związku z tym, że nie wszyscy są jednak świadomi istnienia tych udogodnień, stworzyliśmy listę najbardziej użytecznych, bezpłatnych aplikacji mobilnych. 

Pod kątem funkcjonalności przegląd jest bardzo różnorodny – znaleźć w nim można narzędzia pomocne w zadaniach takich jak płace, zarządzanie projektami, przetwarzanie płatności, marketing, zarządzanie obsługą klientów i nie tylko.

1. Gmail

Aplikacja, która musiała znaleźć się na szczycie listy, absolutny klasyk wśród mobilnych narzędzi. Dzięki niej możemy mieć nieustanny dostęp do naszej skrzynki mailowej. Dodatkowo, jest ona od wielu lat sukcesywnie udoskonalana tak, aby zapewnić możliwie najlepszą produktywność i przejrzystość, pozwalając np. na etykietowanie maili, łatwe wyszukiwanie kontaktów i wiadomości czy podpowiadanie zapamiętanych odbiorców.

2. Dysk Google

Darmowy i pojemny magazyn wszystkich najważniejszych dokumentów tekstowych, tabel, prezentacji czy plików graficznych. Korzystając z dysku Google jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować zmiany w dokumentach i informować o nich naszych współpracowników, niezależnie od tego gdzie jesteśmy – wystarczy jedynie dostęp do sieci.

3. Scanner App (iOS) i CamScanner (Android)

Bardzo przydatne narzędzie umożliwiające przekształcenie naszego prywatnego smartfona w skaner. Dzięki tym aplikacjom możemy wykonać dobre jakościowo zdjęcia dokumentów, a te zostaną obrobione graficznie i przekonwertowane na format PDF lub JPG. 

Co więcej, nie jest problemem wykonanie skanu dokumentów wielostronicowych i scalenie ich w jeden plik, ani podpisanie dokumentu elektronicznego.

4. Any.Do

Intuicyjna i elegancka aplikacja mobilna, która pełni rolę naszego osobistego asystenta – pamięta o ważnych zadaniach, przypomina o nich i oddziela te zrealizowane od tych, które dopiero przed nami. Używając jej możemy z łatwością zarządzać wszystkimi swoimi obowiązkami. 

Ciekawą opcją jest możliwość nagrywania tasków przy pomocy mikrofonu, jednak w tym wypadku trzeba być ostrożnym, jeśli naszym głównym językiem komunikacji jest język polski – tego typu funkcje bywają zawodne.

5. Jak dojadę

Na końcu krótkiego przeglądu bardzo przydatna aplikacja pomagająca w przemieszczaniu się po mieście. Nie ma nic bardziej stresującego niż pobyt w miejscu, którego topografii w ogóle nie znamy i dodatkowo grafikiem wypełnionym spotkaniami z klientami czy szkoleniami. Jak dojadę pozwala z łatwością zaplanować podróż – korzystając z naszej lokalizacji podaje najszybsze i najbardziej wygodne sposoby dotarcia do upragnionego punktu.

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*