Nowości na Messengerze

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko dziś o firmę, która nie zaznaczyła swojej obecności na popularnym serwisie społecznościowym. Facebook to już nie tylko rozrywka, ale także praca, która powinna być możliwie komfortowa. 

Stałe zmiany

Co rusz spotykamy się z nowymi aktualizacjami lubianych przez nas platform. Tym razem Facebook postanowił ułatwić poruszanie się po poszczególnych wiadomościach tym, którzy – poza kontem prywatnym – posiadają również konto firmowe. Od niedawna można swobodnie przechodzić między dwoma skrzynkami, klikając na miniaturę zdjęcia profilowego, a następnie wybierając, którą ze skrzynek chcemy w danej chwili zobaczyć. Co to daje?

Wygoda użytkowania

Wszystkie wiadomości widoczne będą w jednym miejscu, co zmniejszy czas oczekiwania klientów na odpowiedź i zminimalizuje ryzyko, że przegapisz ważny komunikat – to szczególnie ważne w przypadku pytań wymagających pilnej odpowiedzi, np. dotyczących godzin otwarcia, sprzedaży lub dostępności danego produktu. Wystarczy wyobrazić sobie głodnego klienta, którego od zamówienia pysznego obiadu w naszym lokalu dzieli wyłącznie rozwianie drobnej wątpliwości.

(fot. Tim Bennett, źródło: unsplash.com)

Facebook wprowadzenie nowej funkcjonalności uzasadnił słowami: „Według naszych badań ponad 90% administratorów firm na Facebooku korzysta z Messengera do czatowania z przyjaciółmi i rodziną, a od wielu osób słyszymy, że nie chcą pobierać wielu aplikacji i zarządzać nimi”. To prawda – konieczność zainstalowania kolejnego programu i dodatkowa ikonka na pulpicie telefonu mogą zirytowąć, dlatego dużą zaletą aktualizacji jest połączenie dwóch funkcjonalności w ramach jednej aplikacji.

Skrzynkę początkowo można było testować w aplikacji Messenger na iOS. Aktualnie powinna być jednak dostępna także dla użytkowników Androida.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*