Dla kogo powstał Apple Watch?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach potrzebujemy komputera, który zmieści się w kieszeni. To właśnie sprawia, że iPhone jest tak popularny. Prawdopodobnie nadal potrzebujesz komputera na kolanach, ale komputer na nadgarstku? W najlepszym razie wydaje się być dodatkiem, a w najgorszym ekstrawagancją. Jednak Apple Watch w ciągu ostatnich kilku lat udowodnił, że może również być niezbędny.

To, czy powinieneś kupić zegarek Apple Watch, czy nie, sprowadza się to do tego, jak bardzo przydatna jest którakolwiek z głównych funkcji urządzenia w Twoim stylu życia. Funkcje te obejmują nie tylko pomiar czasu, ale także śledzenie stanu zdrowia i kondycji, powiadomienia, komunikację, automatyzację Apple Pay czy HomeKit. Apple Watch oczywiście wymaga iPhone’a do konfiguracji, więc jeśli jesteś w momencie podejmowania decyzji o zakupie IPhone’a, kompatybilność z Apple Watchem będzie na pewno jednym z argumentów ,,za’’.

Zdrowie i sprawność

Dzięki GPS oraz ulepszonemu wbudowanemu monitorowi tętna, najnowszy Apple Watch jest atrakcyjnym towarzyszem ćwiczeń i dobrego samopoczucia.

Aplikacja Trening została stworzona specjalnie do śledzenia Twoich spacerów, biegów, przejażdżek i nie tylko. Dzięki ulepszonej wodoodporności zegarków Apple Watch możesz śledzić swoje postępy w trakcie takich aktywności jak pływanie czy windsurfing oraz uzyskiwać szczegółowe mapy tras na lądzie i morzu.

Począwszy od Apple Watch Series 4, firma Apple włączyła do zegarka elektrokardiograf. Elektrody wbudowane w cyfrową koronę i tylny kryształ współpracują z aplikacją EKG i odczytują sygnały elektryczne serca. Wystarczy otworzyć aplikację EKG, położyć palec na cyfrowej koronie i odczekać 30 sekund na wykonanie pomiaru. Aplikacja poinformuje Cię, czy masz normalny rytm, czy też możesz doświadczać migotania przedsionków. 

Seria 4 została wyposażona również w czujniki do wykrywania upadków. Jeśli masz włączoną tę funkcję i poważnie upadniesz, zegarek Apple Watch wyśle ​​alert, który pozwoli Ci ją odrzucić, jeśli nie odniesiesz obrażeń lub wezwać służby ratunkowe. Jeśli nie zareagujesz na alert w ciągu minuty Apple Watch wezwie dla Ciebie pomoc.

Apple Pay

Zamiast szukać portfela, a nawet iPhone’a, wystarczy nacisnąć przycisk na zegarku Apple Watch, zbliżyć go do terminala i gotowe. 

Apple Watch na Twoim nadgarstku nigdy nie ujawnia prawdziwego numeru karty kredytowej ani danych osobowych, a jeśli straci kontakt ze skórą (za pomocą czujnika tętna), wyłączy się, aby nikt inny nie mógł z niego skorzystać.

Komunikacja

Apple Watch ma wbudowane podstawowe funkcje telefonu i przesyłania wiadomości. Jest to niezwykle wygodne, zwłaszcza jeśli masz większego iPhone’a, którego zwykle zostawiasz na stole lub w torbie. Gdy nadejdzie jakakolwiek wiadomość lub połączenie, zamiast szukać go, możesz po prostu spojrzeć na swój nadgarstek. 

W przypadku krótkich rozmów lub wiadomości możesz rozmawiać albo wysyłać SMS-y bezpośrednio z zegarka. Aby uzyskać dłuższą komunikację, możesz zacząć na zegarku i płynnie przejść na telefon lub po prostu iść po telefon, gdy zobaczysz, kto dzwoni i wysyła wiadomości. Możesz nawet dyktować lub ręcznie pisać krótkie wiadomości na Apple Watch, co czyni go niezwykle skutecznym w szybkiej komunikacji w podróży. 

Model GPS + Cellular z serii 4 idzie o krok dalej, pozwalając dzwonić, komunikować się, dyktować lub pisać nawet wtedy, gdy iPhone jest daleko. Wyślij wiadomość na łodzi na środku jeziora lub wyszukaj lokalizację znajomego, do którego nie możesz trafić, bo rozładował Ci się telefon. 

Jeśli utrzymywanie kontaktu jest dla Ciebie ważne, zegarek Apple Watch jest dla Ciebie.

Przeczytaj też: https://becomedia.pl/technologia-w-biznesie/kamera-glosnik-i-mikrofon-w-jednym-urzadzeniu-czyli-poly-studio-usb/

Zdjęcie główne: Clément LauwaertHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*