Hosting WooCommerce – stabilnie, wygodnie i bezpiecznie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Platformy e-commerce, zwłaszcza oparte na WordPressie, pozwalają założyć sklep internetowy w dosłownie kilka minut. Aby jednak móc obsługiwać stronę z pełną sprawnością, konieczny jest wybór odpowiedniego hostingu. Na co należy zwrócić uwagę?

Dlaczego warto założyć sklep na WooCommerce?

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przygodę z handlem online, mogą skorzystać z wielu gotowych platform – zarówno darmowych, jak i płatnych. WooCommerce wyróżnia się na tle licznych dostępnych rozwiązań między innymi ze względu na swoją popularność. Według różnych źródeł udział stron na WooCommerce w stosunku do wszystkich witryn e-commerce wynosi od 20% do nawet 30%. Co sprawia, że jest to tak popularny produkt? Oto najważniejsze zalety WooCommerce.

  •     Platforma funkcjonuje jako plugin do WordPressa, który jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Możemy zatem liczyć na bezproblemowe wsparcie i ogromną liczbę wtyczek, które jeszcze bardziej rozszerzają funkcjonalność sklepu.
  •     WooCommerce nic nie kosztuje. Konieczne będzie jednak opłacenie hostingu, wobec czego warto zastanowić się, jaka opcja będzie najlepsza.
  •     Wprowadzenie modyfikacji w sklepie jest dość łatwe dzięki przejrzystemu interfejsowi. Mimo tego warto zabezpieczyć się przed opublikowaniem zmian, zanim je dokładnie sprawdzimy – mogą w tym pomóc funkcje takie jak staging.
  •     Poziom bezpieczeństwa stoi na wysokim poziomie – to bardzo ważne w przypadku przetwarzania danych osobowych i informacji o płatnościach.

Jak wybrać hosting WooCommerce?

Odpowiedni hosting WooCommerce powinien być przede wszystkim bezpieczny, wydajny, stabilny i szybki. Jeżeli planujemy stałe rozszerzanie oferty sklepu, warto także zwrócić uwagę na parametry takie jak ilość dostępnej pamięci. Kolejną istotną kwestią jest integracja z innymi systemami – jeśli operujemy również z poziomu fizycznej lokalizacji, bardzo przydatną opcją może okazać się synchronizacja z narzędziami do obsługi magazynu. Wielu przedsiębiorców zwraca też uwagę na zakres wsparcia, zarówno podczas uruchamiania sklepu, jak i w bieżącej obsłudze witryny. Wszystkie z tych kwestii mogą wpłynąć na decyzję o hostingu – warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, by wybrać opcję, która spełni oczekiwania nasze i klientów.

Poznaj szybki, wydajny i elastyczny hosting WooCommerce

Wciąż nie wiesz, na jaki hosting WooCommerce postawić? Interesujące opcje oferuje między innymi firma cyberfolks, obsługująca zarówno niewielkie biznesy, jak i duże sklepy. Na uwagę zasługuje między innymi szybkość hostingu – strona sklepu załaduje się błyskawicznie. Klienci z pewnością docenią sprawne wczytywanie strony, przez co będą zdecydowanie bardziej chętni do dokonania transakcji. System WordPress wraz z wtyczką WooCommerce jest już zainstalowany na serwerze, dzięki czemu konfiguracja sklepu zajmie zaledwie parę chwil. Nie musisz także obawiać się o ograniczenia – możesz bez problemu zmienić szablon strony, wgrać potrzebne wtyczki czy zmienić kod witryny. Co więcej, kopia zapasowa bazy sklepu jest wykonywana co 4 godziny, dzięki czemu Twój biznes będzie bardzo odporny na różne awarie.

Hosting z funkcją stagingu

Interesującą funkcją jest także staging – to rozwiązanie, które znacznie zwiększa komfort wykonywania modyfikacji w kodzie strony sklepu. Jak to działa? Przy wprowadzaniu zmian tworzona jest kopia sklepu, która jeszcze nie jest widoczna dla użytkowników. Dzięki temu możesz bezpiecznie sprawdzać wszystkie zmiany bez obaw o utrudnienia dla klientów czy przerwy w działaniu. Nie ma żadnego limitu modyfikacji – zatwierdzasz aktualizacje dopiero wtedy, kiedy masz stuprocentową pewność co do ich wyglądu i efektu.

Fot. Glenn Carstens Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*