Ubezpieczenie mieszkania – co zrobić, aby kupić je jak najtaniej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dalszym ciągu wiele osób nie ma pojęcia, jak istotne z punktu widzenia ich przyszłości jest zawiązanie korzystnej umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Niestety wielu z nich przekona się o tym w chwili, gdy ich dom lub mieszkanie zostaną doszczętnie zniszczone, okradzione, zdewastowane lub uszkodzone w sposób uniemożliwiający dalsze korzystanie. To niestety powszechny problem, z którym boryka się mnóstwo osób. Nie bądź jednym z nich. Ubezpieczenie własnego lokalu to absolutna podstawa, a umowę warto sporządzić dokładnie w chwili wprowadzenia się do nowego mieszkania bądź domu lub nawet w momencie jego zakupu. 

Czy w ogóle ubezpieczenie się opłaca?

Zdecydowanie tak! Zakres ubezpieczenia jest obecnie coraz szerszy, gdyż wiele towarzystw ubezpieczeniowych walczy ze sobą już nie ceną, a zakresem ryzyk objętych daną polisą. W podstawowym wariancie możemy liczyć na wypłatę odszkodowania na skutek np. uszkodzenia ścian nośnych, spowodowanych działaniem wichury lub klęsk żywiołowych czy też pożaru. Wysokość wynagrodzenia jest obliczana przede wszystkim na podstawie wartości sumy ubezpieczenia, która powinna wystarczyć na przywrócenie domu lub mieszkania do stanu sprzed zdarzenia.

Wariant rozszerzony jest nieco bardziej skomplikowany. Obejmuje bowiem również włamanie oraz kradzieże czy też zniszczenie przedmiotów domowych objętych ubezpieczeniem, np. komputerów, telefonów, mebli, dywanów czy ogólnie sprzętu AGD i RTV. To wariant nieco droższy, lecz oczywiście także znacznie bezpieczniejszy, gdyż zawsze suma ubezpieczenia jest na tyle wysoka, że z całą pewnością pokryje większość kosztów przywrócenia naszego życia do stanu sprzed wypadku. Zazwyczaj, niestety, uszkodzenia są tak duże, że przez ubezpieczyciela nazywane szkodą całkowitą. Wówczas każda złotówka się liczy.

Na co zwracać uwagę podpisując umowę z ubezpieczycielem?

Ubezpieczenie mieszkania online to doskonała forma zawierania umowy i polisy z naszym ulubionym towarzystwem ubezpieczeniowym. Na stronie znajdziesz wykaz większości towarzystw działających na naszym rynku, wraz z zaletami oraz wadami poszczególnych rozwiązań. Po lewej stronie znajduje się nazwa ubezpieczalni, a po prawej poziom zadowolenia konsumentów z działań danej firmy. Dzięki temu, jako klient, możesz uchronić się od wyboru niezbyt dobrze ocenianego towarzystwa, które często przyciąga bardzo niskimi cenami swoich usług.

Rankingi ubezpieczeń – to ma sens!

Warto przejrzeć zatem ubezpieczenie mieszkania – ranking, i wybrać polisę, która okaże się najlepsza w stosunku do naszych oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na jej możliwość konfiguracji oraz dostęp do usług dodatkowych, takich jak np. pomoc fachowców, możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, np. psychologa i wielu innych. Wszystkie z całą pewnością okażą się nieocenione podczas usuwania skutków zdarzenia, które – zależnie od rozległości – mogą być naprawdę drogie. Zachęcamy także do kontaktu z ubezpieczycielem w celu zasięgnięcia informacji na temat zakresu poszczególnych usług.

Fot.: Eduardo Freire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*