Zakupy bez płacenia w kasie? Nowa technologia w Amazonie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kilka dni temu technologia Just Walk Out została przetestowana przez pierwszych klientów Amazona. O co chodzi i na czym polega jej fenomen?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu, spokojnie robisz zakupy, a następnie – zamiast długiego czekania w kolejce do kasy – po prostu wychodzisz, pakujesz zakupy i odjeżdżasz. Właśnie tak już wkrótce mogą wyglądać zakupy w Amazonie.

Czujniki na półkach i kody QR

Technologia zakłada zakupy bez etapu podchodzenia do kasy. Będzie to możliwe dzięki obecnym w sklepach kamerom oraz specjalnym czujnikom, w które wyposażone będą sklepowe półki.

Płatność kartą
(fot. RealPeopleGroup / E+ / Getty Images)

Przy wejściu do sklepu klienci będą musieli zeskanować dłoń (przy pomocy Amazon One), kod QR bądź odpowiednią kartę kredytową (tj. taką, która powiązana jest z kontem Amazon). Dzięki temu po zakupach będą mogli udać się prosto do wyjścia, a kwota za kupione towary zostanie automatycznie pobrana z ich konta.

Technologię po raz pierwszy mogli przetestować mieszkańcy stanu Waszyngton w sklepie Amazon Fresh o powierzchni ponad 2300 km². Nawet, jeśli zostanie ona wprowadzona do sklepów na stałe, przedstawiciele firmy zapewniają, że będzie to tylko jedna z dostępnych opcji wyboru, nie zaś konieczność.

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj także o płatnościach okiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*