Czy reklamy wielkoformatowe to dobra inwestycja?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach możliwości na zrealizowanie kampanii reklamowej są wręcz nieskończone. Dzięki korzyściom oferowanym przez Internet, a szczególnie social media, coraz częściej działania reklamowe przenoszone są w przestrzeń online. Czy jednak słusznie? Zastanówmy się, czy klasyczne reklamy wielkoformatowe są dobrą inwestycją. 

Marketing internetowy, kampanie infulencerskie, reklamy w social mediach… wszystkie te praktyki związane z przestrzenią online są obecnie stałym elementem większości kampanii reklamowych. Czy jednak oznacza to, że całkowicie rezygnujemy w działań outdoorowych? Niekoniecznie. Wiele tradycyjnych form reklamy wciąż wpływa na odbiorców i przynosi pozytywne skutki. Przyjrzyjmy się jednak jednej konkretnej formie – reklamie wielkoformatowej. Czy warto w nią inwestować? Zdecydowanie tak.

Zalety reklam wielkoformatowych

Spora liczba odbiorców

Największą zaletą reklamy wielkoformatowej takiej jak banery reklamowe, billboardy lub sektorówki na zamówienie jest bez wątpienia fakt, że dociera ona do ogromnej liczby odbiorców. Ze względu na wielkość i lokalizację, konsumentom trudno jest zignorować taką reklamę. Warto jednak pamiętać, że stanie się tak, jeśli tylko wtedy, gdy rzeczywiście będzie ona rozsądnie ulokowana. Jakie miejsca sprawdzą się więc najlepiej? Standardowo będą ruchliwe miejsca w centrum miasta. Zrób jednak research  i sprawdź, czy w miejscu, które wybierzesz, nie ma już billboardów o podobnej tematyce oraz czy Twoja reklama nie „zginie” w gąszczu innych informacji. Możesz zdecydować się na reklamę wolnostojącą lub na fasadzie budynku. Bez względu na to, co wybierzesz, w przygotowaniu reklamy wielkoformatowej z pewnością pomoże Ci Graffiti Print.

Niskie nakłady finansowe

Niezaprzeczalną zaletą reklam wielkoformatowych jest także ich stosunkowo niski          koszt – jest ona po prostu wyjątkowo opłacalną opcją, ponieważ w porównaniu do efektów, jakie daje i do grupy odbiorców, do których dociera, generuje niewielkie koszta. Patrząc na obecne stawki rynkowe, przybliżony miesięczny koszt bilbordu, w którego w skład wchodzi wynajęcie tablicy, druk plakatu i wyklejenie bilbordu, można zapłacić od 800 do 1200 zł, czyli około 40 zł za dzień.

Dobra reklama, czyli jaka?

Pamiętaj jednak, że inwestowanie w reklamę wielkoformatową ma sens, jedynie wtedy, kiedy jest ona dobra. Nie oszukujmy się – słaby i oklepany projekt nie obroni się nawet przy użyciu najlepszego nośnika. Jaka więc reklama to dobra reklama?  Istotna jest nie tylko sama grafika, ale również treść, która okaże się intrygująca i zaciekawi. Niebanalne hasła, które wręcz zmuszają do myślenia, są pożądane przez odbiorców i potencjalnych konsumentów. Warto też zwrócić uwagę na elementy, które są wyjątkowo subtelne i w większym stopniu wpływają na podświadomość. Takimi elementami są chociażby kolory i w którym dokładnie miejscu się pojawiają, proporcje, krój liter, a nawet odstępy między nimi. Jak widzisz, stworzenie skutecznej reklamy nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego też najlepiej jest, jeśli jej przygotowaniem zajmują się profesjonaliści, którzy obeznani są w panujących trendach i wymaganiach konsumenckich.

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*