Zapanuj nad chaosem informacyjnym. Jak korzystać z Kalendarza Google?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kalendarz Google może zmienić nawet najbardziej niezorganizowaną osobę w mistrza planowania. Pomaga niemal we wszystkim: od planowania spotkań, po łączenie ludzi z całego świata. Ten kalendarz to znacznie więcej niż tylko wskazywanie daty. Jak korzystać z niego efektywnie, aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości?

Sposoby na Kalendarz Google, czyli jak wykorzystać go dla swojego sukcesu

Kiedyś planowanie kolejnych dni oznaczało wyciąganie ciężkiego, papierowego kalendarza i przerzucanie kolejnych stron. Codzienne przeglądanie setek bazgrołów mimo to często i tak nie przynosiło efektu, gdy okazywało się, że zapomnieliśmy o ważnym spotkaniu, odnotowanym naprędce w rogu kartki. Dlatego właśnie narzędzia takie jak Kalendarz Google to fantastyczna, nowoczesna alternatywa dla klasycznego kalendarza, oferująca dużo więcej i pozwalająca na kontrolowanie planu dnia z dowolnego miejsca. Z jego pomocą możemy zaplanować zdalne spotkania za pomocą łączy wideo, a także koordynować wiele kalendarzy, aby znaleźć najlepszy termin i osadzić go na swojej stronie internetowej. Dzięki temu nasi klienci będą mogli zarezerwować dla nas trochę czasu.

Synchronizacja kalendarzy

Jedną z fantastycznych opcji, które Google zapewnia użytkownikom Kalendarza, jest możliwość zsynchronizowania wszystkich podobnych narzędzi w ramach jednego. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć wszystkie nasze wydarzenia w jednym kalendarzu, uzyskując jasny obraz tego, jak wygląda nasz harmonogram. Jeśli więc do tej pory mieliśmy zarówno kalendarz osobisty, jak i służbowy, możemy połączyć je w ramach Kalendarza Google i pozbyć się konieczności przełączania się między nimi.

Dostęp do kalendarzy współpracowników

Jeśli pracujemy w średniej lub dużej firmie, możemy regularnie spotykać się z kilkoma różnymi osobami. Do optymalizowania współpracy i jak najlepszej komunikacji dobrze jest móc przeglądać Kalendarz Google współpracowników i rezerwować spotkania w terminie, który odpowiada wszystkim zaangażowanym.

Planowanie zdalnych spotkań

Planowanie spotkań w ramach firmy lub spotkań z klientami to podstawa pracy z jakimkolwiek kalendarzem. Google umożliwia jednak dużo więcej, pozwalając na łatwe utworzenie linku do Google Hangouts, na którym odbywają się wirtualne zebrania. Dodając link do Hangouts, osoba zaproszona na nasze spotkanie może go łatwo znaleźć w swoim kalendarzu, a dodatkowo z wyprzedzeniem otrzyma komunikat przypominający. Oszczędza to czas, ponieważ nie musimy informować każdego z osobna.

Automatyczne przypomnienia o wydarzeniach

Jeśli utworzymy wydarzenie w kalendarzu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, możemy ustawić przypomnienie – jednorazowo lub kilkakrotnie. Przypomnienie jest bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli przed wydarzeniem mamy do wykonania jakieś inne zadanie z nim związane.

Dowiedz się też dlaczego Twoja strona nie wyświetla się klientowi!

Codzienny e-mail z planem dnia

Jeżeli jesteś typem osoby, która zawsze ma za dużo na głowie i Twój grafik obfituje w dziesiątki spotkań i deadlinów, dzięki Kalendarzowi Google możesz otrzymać pomoc w codziennym uporządkowaniu harmonogramu. Ustawienia tego narzędzia pozwalają na regularne wysyłanie wiadomości e-mail z wyszczególnionymi zadaniami. 

Powyższe udogodnienia to tak naprawdę jedynie wierzchołek góry lodowej – Google oferuje dużo więcej udogodnień, które warto poznać. 

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*